Hakkımızda

build your own website for free

"Kheiron" Birden fazla alanda usta olan mitolojik bir karakter

Günümüzde kurumsal markalara hizmet veren ajansların, bazılarının tek bir uzmanlık alanında devam ederken, bazılarının ise 360 Derece Reklamcılık parolası ile yola çıktıklarını gördük. Açıkçası her ikisi de bizim tam olarak yapmak istediklerimizi ifade etmiyordu.

Becerilerimiz ve geçmiş bireysel tecrübelerimiz doğrultusunda Kheiron markasını 2012 yılı başlarında kurduk. Bizim için önemli olan markaların ihtiyaçlarını optimum ve hızlı şekilde karşılayabilmekti. Bu sektörde yer alan bazı ajansların ya her işe talip olduklarını ya da belli bir alanda uzmanlaştığını gördük.

Her iki durumda da bazı yanlışlar ve eksiklikler olduğunu düşündük. Yelpazesi son derece geniş olan ve birbirinden farklı uzmanlıklar isteyen reklam sektöründe tek bir çatı altında tüm marka ihtiyaçlarına cevap vermenin mümkün olamayacağını gördük. Tek bir alanda uzmanlaşmanın ise uzmanlık dahilinde doğacak olan farklı marka ihtiyaçlarına çözüm getiremeyeceği kanısına vardık.

Bu da bizi mitolojide birden fazla işi iyi yapan fakat bilmediği işi yapmayan Kheiron karakterini markamız olarak seçmeye yönlendirdi.

Kheiron, Zeus'un da babası olan zalim Kronos ile deniz tanrısı Philyra'nın vücudunun yarısı at yarısı insan olan oğludur.Efsaneye göre, Philyra'yı elde etmeyi aklına koymuş olan Kronos, karısı Rheia'nın kıskançlıklarından korunup yakalanmamak için bir at kılığına girerek Philyra ile birlikte olur.
Kheiron bütün kentaurosların en akıllısı ve bilgesidir. Adı El anlamına gelen Kheir'den gelir. çünkü eli her işe yatkındır. çok iyi hekim, cerrah, müzisyen olmasının yanısıra, av ve savaş oyunlarında ustadır. Mitolojinin ünlü kahramanları Theseus, Akhilleus, Askleipos ve İason'u eğitip yetiştirmiştir. Çok yetenekli gördüğü Asklepios'a hekimliğin tüm ayrıntılarını öğretir.

Akhilleus, Kheiron'ile eğitim alması amacıyla verilmişti. Apollon'un bile ondan dersler aldığı söylenir. Kheiron eğitimleri sırasında müzik bilgisi, savaş ve av sanatlarını, her türlü yaralara karşı merhemleri, iyileştirici otların kullanımını, tıbbı, cerrahlığı, iyi ahlakı ve türlü erdemleri öğretiyordu. Özellikle Akhilleus'a her türlü silahsız ve silahlı savaş sanat tekniklerini öğretmiş, ona yaraları iyileştirmeyi ve tıbbı öğretmiştir.

Bir rivayete göre de Kheiron'un oku her zaman doğru yolu gösterir ve tüm yolunu kaybedenler, Kheiron'un okunu izlerler.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

YÖNETİM KADROMUZ

Erol Işık

Co Founder

Serdar Aktuğ

Managing Partner

Cengiz Yıldırım

Co Founder - Kreatif Direktör

Ramazan Demir

Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Bayram Erkır

Üretim ve İmalat Koordinatörü

Selin Yıldırım

Etkinlik Yöneticisi

Ünsal Karslı

Yönetim Sistemleri ve Kalite Direktörü

Turan Erbaş

Web Developer
Seo Management

D. Deniz Tunalı

Editör

Ömer Yoluk

Veri Analisti

Can Atalay

Endüstriyel Tasarımcı

Serhan Tavukçu

Fotoğraf Sanatçısı

Bize Ulaşın

Adres: Cevizli Mah. Mustafa Kemal cad. Şehit Gazi sok. Hukukçular Towers Sitesi A Blok No: 66/39 34865 Kartal/İSTANBUL
Email: info@kheiron.com.tr
Telefon: +90 850 473 13 73