Günümüzde kurumsal markalara  hizmet veren ajansların, bazılarının tek bir uzmanlık alanında devam ederken, bazılarının ise “360 Derece Reklamcılık” parolası ile yola çıktıklarını gördük. Açıkçası her ikisi de bizim tam olarak yapmak istediklerimizi ifade etmiyordu.

Becerilerimiz ve geçmiş bireysel tecrübelerimiz doğrultusunda Kheiron markasını 2012 yılı başlarında kurduk. Bizim için önemli olan markaların ihtiyaçlarını optimum ve hızlı şekilde karşılayabilmekti. Bu sektörde yer alan bazı ajansların ya her işe talip olduklarını ya da belli bir alanda uzmanlaştığını gördük.

Her iki durumda da bazı yanlışlar ve eksiklikler olduğunu düşündük. Yelpazesi son derece geniş olan ve birbirinden farklı uzmanlıklar isteyen reklam sektöründe tek bir çatı altında tüm marka ihtiyaçlarına cevap vermenin mümkün olamayacağını gördük. Tek bir alanda uzmanlaşmanın ise uzmanlık dahilinde doğacak olan farklı marka ihtiyaçlarına çözüm getiremeyeceği kanısına vardık.

Bu da bizi mitolojide birden fazla işi iyi yapan fakat bilmediği işi yapmayan Kheiron karakterini markamız olarak seçmeye yönlendirdi.

Kheiron, Zeus’un da babası olan zalim Kronos ile deniz tanrısı Philyra’nın vücudunun yarısı at yarısı insan olan oğludur.Efsaneye göre, Philyra’yı elde etmeyi aklına koymuş olan Kronos, karısı Rheia’nın kıskançlıklarından korunup yakalanmamak için bir at kılığına girerek Philyra ile birlikte olur.

Kheiron bütün kentaurosların en akıllısı ve bilgesidir. Adı “El” anlamına gelen “Kheir”den gelir. Çünkü  eli her işe yatkındır. Çok iyi hekim, cerrah, müzisyen olmasının yanısıra, av ve savaş oyunlarında ustadır. Mitolojinin ünlü kahramanları Theseus, Akhilleus, Askleipos ve İason’u eğitip yetiştirmiştir. Çok yetenekli gördüğü Asklepios’a  hekimliğin tüm ayrıntılarını öğretir.

Akhilleus, Kheiron’a iyileştirilmesi ve eğitim alması amacıyla verilmişti. Apollon’un bile ondan dersler aldığı söylenir. Kheiron eğitimleri sırasında müzik bilgisi, savaş ve av sanatlarını, her türlü yaralara karşı merhemleri, iyileştirici otların kullanımını, tıbbı, cerrahlığı, iyi ahlakı ve türlü erdemleri öğretiyordu. Özellikle Akhilleus’a her türlü silahsız ve silahlı savaş sanat tekniklerini öğretmiş, ona yaraları iyileştirmeyi ve tıbbı öğretmiştir.

Bir rivayete göre de Kheiron’un oku her zaman doğru yolu gösterir ve tüm yolunu kaybedenler, Kheiron’un okunu izlerler.

Kheiron’un başarısı geçmiş tecrübelerini ve uzmanlıklarını kombine etmesinden gelir. Aynı anda birkaç işi yapabilme özelliği mevcuttur, mesela sadece ürün standı değil fuar standı da yapar, hatta fuar standı yapmakla kalmaz, fuardaki catering, casting vs. işlerini de üstlenir.

Geçmiş tecrübelerine dayanarak organizasyon işlerini de en iyi şekilde yürütür. Hem pazarlamacı,gerektiğinde satışçı, hem de organizasyoncu kimlikleri ile uzmanlaşmış olduğu tüm alanlarda çalışması sonucunda maksimum memnuniyet ile işlerini anahtar teslim eder.

Titizlik ve uzmanlığından taviz vermediği için belli başlı markalar ile sürekli işbirliği içerisindedir, çünkü kendi kimliğini benimsetmiş ve iş yapış şekli ve tarzı ile kalıcı birçok işlere imza atmış, kendisini sevdirmiştir.

Markalar her türlü stand, tasarım, etkinlik, organizasyon, pazarlama gibi ihtiyaçlarında Kheiron’u bu yüzden tercih etmektedir.

 

 

shared on wplocker.com